Tarihçe

Notre Dame De Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim hayatına başlamış olan kurucumuz Nazlı Savaşan daha sonra Okan Üniversitesi ve Doğuş Üniversitesi'nde yüksek lisanslarını yaparak Gelişim Psikoloğu olmuştur. 2014 yılından itibaren oyun terapisti olarak çocuk ve ailelerle çalışmaya devam etmektedir. ISST, Uluslararası Kum Terapisi Derneği tarafından onaylı Kum Terapisti olma yolunda ilerlemektedir.

2001-2012 yılları arasında Koç Üniversitesi Anaokulu kurucu müdürlüğünü yaptıktan sonra 2013 yılında kurucu ortağı olduğu anaokulları ile yolunu ayırmış ve 2013 Ağustos ayında Erenköy İlk Beş Anaokulumuzu açarak eğitim yolculuğumuzu başlatmıştır.

İlk beş yıl tüm yaşamı belirler. Okullarımızın ismini ilham aldığı bu inancımız ile çocukların potansiyellerini en üst düzeye ulaştırma hedefini hala ilk günkü heyecanı ile taşımaktayız. 
İlerleyen zaman içinde Ataşehir’ de anaokulu ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde de İlkokulumuzu açarak çocukların öğrenme yolculukları 4. Sınıfa kadar uzatılmıştır. 
İlkokul eğitiminin öğrencinin ileriki eğitim hayatının temeli olduğuna inanıyor ve bu süreçte çocukların iyi eğitim modeli ve uygulamaları ile tanışmalarını arzu ediyoruz.

İlk Beş Okullarının okul öncesi eğitimindeki sıra dışı ve özenli yaklaşımı nedeniyle 2020-2021 yılında Sabancı Üniversitesi tarafından davet alarak İlk Beş Sabancı Üniversitesi Anaokulu'nun kapılarını çocuklara açmıştır. Bu okulumuz VKV Koç Okulu eğitimcilerinin ve çalışanlarının da çocuklarının devam ettiği bir anaokulu olmuştur. İlk Beş Okulları hem Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan Sabancı Üniversitesinin içinde işleyişine devam etmekten ve İstanbul'un en iyi okullarından biri olan VKV Koç Okulu'nun eğitimcilerinin çocuklarıyla birlikte olmaktan çok büyük onur duymaktadır.

İlk Beş Okulları yaratıcılığı teşvik eden özgün bir eğitim programı ile eğitimcilerin ve öğrencilerin mutlu oldukları bir okullar bütünüdür. Oyunun, eğlenmenin çocuğun öğrenmesinde, yaşamında ve okullarımızın her alanında var olmasına özen gösterir. Akademik bilgi ve becerilerin en üst düzeye çıkarılması, güçlü İngilizce eğitimi ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirirken mutlu ve sağlıklı bireyler olarak büyümeleri önceliğimizdir.