Değerlerimiz

ÇOCUĞUN POTANSİYELİNE İNANÇ

İlk Beş Okulları, her çocuğun doğuştan var olan eşsiz potansiyeline yürekten inanır. Kendilerini rahatça ifade ettikleri bir okul ikliminde her birinin en yüksek öğrenme hedeflerini ve düşündüklerinden daha fazlasını gerçekleştirmeleri ve mutlu bireyler olmaları önceliğimizdir.  

AİLE İLE YAKIN İLİŞKİLER 

İlk Beş Okulları çocuğun sağlıklı ve mutlu birey olarak yetişmesinde aile, öğretmen ve okul yöneticilerinin iş birliğinin vazgeçilmez olduğuna inanır. Çocuklarımız, ailelerimiz ve eğitimcilerimiz ile birlikte şefkatli, üretken İlk Beş topluluğunu oluşturmayı hedefleriz. 

OYUN, EĞLENCE, ÖĞRENME VE YARATICILIK 

Eğitimcilerin ve öğrencilerin mutlu olmalarının iyi eğitimin en önemli koşulu olduğunu düşünen bir okuldur. Kahkaha atılmadan, eğlenmeden geçen bir günün ziyan olduğuna inanır. Oyunun çocuğun yaşamında ve okullarımızın her alanında var olmasına özen gösterir.

İlk Beş ekibi her çocuğa farklılaştırılmış, zenginleştirilmiş eğitim olanağı sunar. İlk Beş Okulları bütünsel özgün bir akademik program ile çocuğun ileriki yıllarda en üst düzey eğitim fırsatlarına ulaşabilmesini hedefler. Özgünlük, yaratıcılık ve düşünce daima teşvik edilir.

 DÜNYA VATANDAŞI

Çocuklar bulundukları topluma şefkatli ve yararlı bireyler olmak ve daha iyi bir dünya için gerekli olan kişisel bütünlük, farklılıklara saygı, iş birliği, liderlik gibi konularda çalışmalar yaparlar. Doğanın bir parçası olduklarının bilinci ile sürdürülebilir bir gelecek için gezegenimizdeki ekosistemi ve insanın bundaki etkisini keşfeder. 

Çok dilli eğitim anlayışımız ile Dünya vatandaşı olmaları desteklenir.