Sosyal Etkinlikler


Yaratıcılık genellikle sanat dalları ile eşleştirilir. İlk Beş Okulları ise çocukların her alanda özgün fikir üretmesi için olanak tanır ve bunun gerekliliğine inanır. 
Çocukların kendi yeteneklerini keşfetmeleri ve içlerindeki yaratıcı potansiyeli ortaya çıkartmaları amacıyla sanat, spor ve farklı akademik dalları zengin ve ahenkli bir biçimde bütünlemiştir.

Sanat, drama, müzik ve görsel sanatlar olarak farklı dallara ayrılsa da sanatın disiplinler üstü doğası bunları temel birer kaynağa dönüştürür; sanat sayesinde iletişim kurmayı, diğer kültürlere ve dönemlere dair bir şeyler öğrenmeyi ve bunun ötesinde kendimize dair pek çok şey keşfetmeyi öğreniriz. 
İlkokulumuzda  haftada 2 saat görsel sanatlar, 2 saat müzik dersleri yapılır.

Müzik dersleri 2. sınıftan itibaren haftada 1 saat solfej, koro ve orff çalışması,  ikinci ders saatinde ise piyano ve keman eğitimi olarak yapılır.

Bunun yanında tüm öğrencilerimiz Cuma günleri haftada 2 saat kendi tercihleri ile seçecekleri beceri,sanat, spor kulüplerine katılırlar. Bu etkinlikler öğrencilerimizin işbirliği içinde ve planlı çalışma alışkanlığı edinmelerine, süreklilik ve üretkenlik göstermelerine ve öğrencilerde sosyal sorumluluk bilincinin yerleşmesi katkı sağlar.